• 03155535261-3
  • 09132775002
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره کاشان شانه

کاشان شانه افتخار صنعت نساجی ایران

تاسیس شرکت

کاشان شانهبا توجه به نياز مبرم بازار به شانه هاي بافندگي فرش ماشيني در شهرستان  كاشان، شرکت کاشان شانه در سال ۱۳۷۱ تاسيس گردید و در تابستان همان سال توليد انبوه شانه های فرش ماشينی در آن شروع شد. شركت كاشان شانه اولين توليد كننده  شانه هاي لحيمي در ايران می باشد. این شرکت با توجه به نزديكي به بازار مصرف در كاشان به عنوان قطب فرش ماشيني ايران، كيفيت بالا همراه با دانش روز و ياري خداوند توانست در همان سال اول، بازار مصرف را در استان اصفهان و در سالهاي  بعدي ۹۵% از شركتهاي بافندگي فرش ماشيني ايران را پوشش دهد. تعهد انجام  كار در كوتاه مدت، خدمات پس از فروش و كيفيت بالاي محصولات توليدي عوامل دیگری بود كه باعث شد تا كليه شركتهاي فرش ماشيني را پشتیبانی نموده و در این راه موفق باشد.

تولید انواع جدید شانه های بافندگی

کاشان شانهتا سال ۱۳۸۳ اين  شركت منحصرا توليد كننده شانه های فرش ماشيني بود اما در سال ۱۳۸۴ تصميم به  توليد شانه هاي پارچه بافي نیز نمود و در اين راستا انواع شانه هاي چله پيچي،  شانه های آهار، شانه هاي گوني بافي و توري بافي، شانه هاي دوبل حوله بافي و دستگاه هاي مختلف گره زني و غيره به محصولات توليدي شركت اضافه گرديد.

محصولات استاندارد

کاشان شانهبا توجه به خط توليد مدرن و تكنولوژي بالا و تلاش بي وقفه و تعهد، شرکت کاشان شانه توانسته محصولات خود را در حد استاندارد قابل قبول توليد نموده وبا كشورهاي اروپايي و آسيايي در این زمینه رقابت كند و خوشبختانه مشتريان كنوني شركت رضايت خوبي از محصولات دارند.

انواع شانه های بافندگی

شانه بافندگي دو كار مهم و عمده را در ماشينهاي بافندگي به عهده دارد:
۱- تنظيم ترا كم نخهاي تار در عرض پارچه
۲- كوبش پود به لبه پارچه
نمره شانه: تعداد دندانه ها در ۱ سانتي متر يا در ۱۰ سانتي متر و يا حتي  تعداد دندانه ها در يك اينچ را به عنوان نمره شانه در نظر مي گيرند. در مورد شانه در زمانهاي قديم اطلاعي در دست نيست ولي در مورد شانه هاي  توليدي در قرن نوزدهم و بيستم مي توان شانه هاي با منشا گياهي، شانه هاي  قيري، شانه هاي لحيمي و شانه هاي چسبي را نام برد.

شانه هاي با منشا گياهي:

در اين نوع شانه از گياهي به نام ني استفاده مي شده است. بطوريكه گياه ني  را كه داراي ساقه تو خالي است برش مي دادند و آنها را در ابعاد كوچك و  بصورت قطعات با ضخامت كم شبيه دندانه هاي فلزي كنوني در مي آوردند و پس از  كنار هم قرار دادن توسط نخ پنبه اي با چسب گياهي به نام سريشم آنرا محكم  كرده و روي دستگاه هاي بافندگي دستي در كارگاه هاي كوچك مورد استفاده قرار  مي دادند. عيب اين شانه ها اين بود كه نمي توانستند تراكم دندانه هاي چوبي را در سر  تا سر شانه يكنواخت كنند اين مسئله تا حدود زيادي كيفيت محصول را كاهش  ميداد.

شانه هاي قيری:

شانه هاي قيري سري دوم شانه هاي مورد استفاده در صنايع نساجي بود كه در آن  تحول بزرگي به وجود آمده در اين شانه ها از صنعت كمك گرفته شد و دندانه  شانه از فلز تهيه گرديد، براي ساخت اينگونه شانه از دندانه فلزي و نخ پنبه  اي استفاده مي شد و به جاي سريشم قير براي تثبيت و محكم كردن شانه بكار گرفته شد در اين روش كيفيت بسيار مطلوب و تراكم شانه در سر تا سر آن يكنواخت شد سطح شانه صاف و صيقلي و بطور كلي رضايت بخش بود و به همين دليل  موجب شد اين نوع شانه مدت زيادي را در اختيار خود داشته باشد و حتي هم  اكنون نيز در كارگاه هاي كوچك مورد استفاده مي باشد. تنها ضعفي كه اين شانه داشت استحكام كم بالا و پايين اين رقم شانه بود كه توسط قير و نخ پنبه اي  تثبيت شده بود.

شانه های لحيمی:

در شانه هاي لحيمي به جاي نخ پنبه اي از سيم فلزي و به جاي قير در  شانه هاي قيري از لحيم استفاده گرديده كه اين بزرگترين تحول و كاملترين  مورد در ساخت شانه بافندگي بود و كليه ضعفها را بر طرف نمود. در اين سيستم هيچگونه نقصاني از نظر توليد و مصرف وجود نداشت. نحوه توليد  بسيار راحت و مصرف كنندگان نيز رضايت كامل داشتند چرا كه اولا قابليت  تعميرات مكرر را داشته و ثانيا با توجه به امكانات صنعتي قابل دسترس، كليه  شانه ها در نمرات مختلف قابل ساخت بود اين نوع شانه بهترين و اقتصادي ترين  نوع شانه بافندگي و از استحكام بسيار بالايي برخوردار بود و توانست مدت  زيادي مورد استفاده قرار گيرد كه هم اكنون نيز در مورد بعضي از شانه هاي  قالي بافي با دستگاه هاي ماكويي قابل استفاده است. تنها عيبي كه در اين نوع  شانه وجود داشت وجود تركيبات قلع و سرب (لحيم) مورد مصرف در آن بود كه در  سلامتي انسان و محيط زيست مي تواند اثر بدي داشته باشد. به همين دليل توليد  آن در كشور هاي اروپايي ممنوع و جاي خود را به شانه هاي چسبي داد.

شانه هاي چسبی:

در اين شانه به جاي استفاده از لحيم از چسب دو قلو كه به نام چسب صنعتي نامگذاري شده استفاده مي گردد. اين نوع شانه با قيمتي بسيار ارزانتر  و از كارآيي كمتري نسبت به شانه هاي لحيمي برخوردار است در اين نوع شانه  از كانال آلومينيومي و چسب جهت تثبيت شانه استفاده مي شود استحكام شانه  لحيمي است ولي تنها عيبي كه دارد قابليت تعميرات بسيار كمي داراست از  مزاياي اين شانه وزن كم و قيمت پايين آن است.
کلیه حقوق این وب سایت برای شرکت کاشان شانه محفوظ می باشد